Mostečtí po velkém boji si připsali tři body.

20.3.2016

Po třetinách: 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Sestava: Brém – Čížek, Zika, Faltín, Drož, Šnajdr, Chytrý, Ulm, Krajíček, Richter, Plachý Jan, Plachý Jiří, Černý, Novák, Prokš
Branky: 3. Bruštík (Černý, Krajíček), 12. Bruštík (Krajíček, Černý), 44. Krajíček (Černý), 45. Brém – 19. Kudela (Pliml), 34. Ogurčák (Haisman, Pražák)
Počet střel: 25:26
Vyloučení: 2:1
Využití přesilovek: 0:1
Počet diváků: 120

V sobotu pokračovala dalším kolem CCM Extraliga mužů, kdy Most hostil v souboji o druhé místo Alpiq Kladno, které v minulé sezoně Most v obou zápasech porazilo. Kovodemont tedy bojoval o odvetu.

Zhruba stopadesátka diváků sledovala velmi aktivní úvod utkání a již ve 3.minutě se mohli radovat z první branky, když se z protiútoku prosadil Bruštík. Po vstřelené brance jsme sledovali pokračování běhavého utkání. Ve 12.minutě domácí vstřelili branku na hranici pravidel, kterou vstřelil v pádu opět Čestmír Bruštík. Sudí po menší poradě branku uznali a opět jsme sledovali velmi bojovné tempo obou celků.

V 18.minutě se poprve vylučovalo, když sudí poslali na trestnou lavici Ziku a Alpiq po minutě snížilo na 1:2, když se z levého kruhu prosadil Kudela. Ve 22.minutě Čížek vyslal z modré na Hájka jedovatou střelu, hostující brankář hbitým zákrokem míček zachytil. Vzápětí se do šance dostal Ogurčák, který šel sám na Bréma, jenž včas sklepl betony a prostor mu vykryl. Ve 26.minutě Černý vyvezl míček do útočné třetiny, kde nabídl míček Bruštíkovi, toho včas zastavil vracející se obránce.

Úvod třetí třetiny patřil Kladnu, které ve 34.minutě vyrovnalo na 2:2 zásluhou Ogurčáka. Po té se tempo hry opět zvedlo. Ve 36.minutě měli domácí výhodu přesilové hry, která se Mostu vůbec nepovedla. Minutu a půl před koncem se Kovodemont ujal vedení 4:3, když Černý se dostal ke střele, kterou Hájek vyrazil před sebe, naštěstí Pavel Krajíček byl včas na pravým místě a poslal Most opět do vedení. Ve 45.minutě minutě na konečných 4:2 upravil střelou přes celé hřiště Petr Čížek.